Natura

Natura od zawsze była dla mnie inspiracją, korzystając z jej podpowiedzi zaczełam tworzyć lampy z papieru. Podstawowym materiałem jest makulatura z której formuję kształty lamp. Pomysł powstał z potrzeby zbierania "bo wszystko może się przydać"- jak mawiała moja babcia i mama-i  ja wykorzystuję zbiory "przydasi". Papier makulaturowy z gazet i starych, zniszczonych, niepotrzebnych już nikomu książek, otrzymuje nowe życie. Jest to oświetlenie, które tworzy  ciepły nastrój w mieszkanu, hotelu, restauracji. To natura nadaje orginalność tym lampom, dzięki czemu w  pomieszczeniach panuje wyjątkowy klimat.

Eco design

Ideałem są dla mnie ponadczasowe wzory, harmonii i proporcji- czyli piękno wynikające z prostoty i umiaru. 

Niepowtarzalne projekty

Każda lampa jest inna, może różnić się kształtem, wielkością i mieć swoje naturalne nierówności, gdyż wykonana jest ręcznie. Dzięki temu każda jest niepowtarzalna.

Handmade

Podczas produkcji zwracam uwagę na wysoką jakość materiału oraz precyzję wykonania, przy jednoczesnym wyczuciu estetyki. Żmudny proces tworzenia  lampy trwa około dwóch tygodni. Z makulatury powstaje masa papierowa, która po utwardzeniu uzyskuje strukturę i twardość podobną do skorupy orzecha. Wnętrze lampy może być  barwione akrylem, w podobnej tonacji barwnej  dodawany jest przewód w oplocie sznurowym. 

W celu zabezpieczenia przed wilgocią powierzchnia wykańczana jest matowym lakierem. Do każdej lampy dodaję żarówkę energooszczędną z gwintem E 27 i taką zalecam stosować.

Zapraszam do Mariidom.

Copyright © 2017 Mariidom Sklepy internetowe